Biyografi

İstanbul’da doğdu ve büyüdü. İlk ve orta dereceli eğitimini tamamladıktan sonra, 1999 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne dereceyle girdi. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Vocal Performance bölümüne tam burs hakkı kazanarak kabul edildi. Eğitimi boyunca, Bülent Güneralp, Nükhet Ruacan, Yıldız İbrahimova, Lea Centauri, İmer Demirer, Can Kozlu, Cengiz Baysal, Ricky Ford gibi bir çok önemli isimle çalıştı ve sahne aldı. Kurduğu Funktion ve Scool isimli gruplarla İstanbul’un önde gelen kulüplerinde ve televizyon programlarında performanslar sergiledi. Ajda Pekkan, Fatih Erkoç gibi isimlere geri vokal olarak eşlik etti. Ayrıca bir çok albüm ve reklam müziğinde vokalist olarak yer aldı.

 

2019 yılında GTR Müzik bünyesine katılıp bir çok müzik türünden esinlendiği Türkçe sözlü alternatif pop şarkılarını yayınlamaya başladı.

------------------------------------------------

He was born and raised in Istanbul. After graduating from high school he entered the Opera Department of the Istanbul State Conservatory in 1999. In 2000, he was accepted to Istanbul Bilgi University Jazz Vocal Performance Department by obtaining full scholarship. During his education, he worked with many important musicians such as Bulent Guneralp, Nukhet Ruacan, Yildiz Ibrahimova, Lea Centauri, Imer Demirer, Can Kozlu, Cengiz Baysal and Ricky Ford. He has performed in Istanbul's leading clubs and TV shows with his bands Funktion and Scool. He worked as a back vocalist for Ajda Pekkan and Fatih Erkoç along many others. He also took part as a vocalist in many album projects and jingles for different studios.

 

In 2019, he joined GTR Music and started to publish his own alternative Turkish pop songs.